طرح قرآنی ۱۴۴۸ آغاز شد
شنبه 24 خرداد‌ماه سال 1393 , ساعت : 08:54 ق.ظ

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، در هزار و چهارصد و چهل و هشتمین سال نزول قرآن، طرح قرآنی 1448 با محوریت حفظ موضوعی آیات مرتبط با سبک زندگی اسلامی شب گذشته، 22 خردادماه مصادف با شب نیمه شعبان به همت شبکه قرآن و معارف سیما و با همکاری سایر شبکه‌های صدا و سیما، سازمان و نهادهای قرآنی و دستگاه‌های فرهنگی کشور آغاز شد.طرح قرآنی 1448 که از شب گذشته، 22 خردادماه آغاز شده، به مدت 88 روز ادامه دارد و 16 شهریور‌ماه، همزمان با روز میلاد امام رضا(ع) با برگزاری مراسم اختتامیه‌ به کار خود پایان می‌دهد.بنابر این گزارش، این طرح قرآنی که امسال برای نخستین بار به حفظ موضوعی آیات قرآن می‌پردازد، در شش هفته اول طرح به موضوع «باورها» و شش هفته دوم به موضوع «رفتارها» می‌پردازد. در بحث باورها؛ خداباوری، الگوشناسی، شناخت فلسفه، معادباوری، دشمن‌شناسی و ... مورد توجه قرار می‌گیرد و در بحث رفتارها نیز رفتارهای فردی مطلوب و نامطلوب، رفتارهای اجتماعی مطلوب و نامطلوب، الگوهای رفتاری خانواده‌ها و ... مورد توجه است.همزمان با اجرای طرح قرآنی 1448، برنامه‌ای با همین عنوان هر روز از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود که زمان پخش این برنامه تلویزیونی از ساعت 17 تا 18:30 به طور زنده خواهد بود. علاوه بر پخش برنامه زنده روزانه، گروه کودک و نوجوان و گروه مسابقات شبکه قرآن سیما نیز برنامه ویژه‌ای برای کمک به این طرح خواهند داشت؛ ارتباط با استان‌ها به صورت روزانه، آموزش مفاهیم و مفردات قرآن، روان‌خوانی و تجوید، تدبر در قرآن و... از دیگر آیتم‌های در نظر گرفته شده برای برنامه تلویزیونی 1448 است.همزمان با پخش برنامه تلویزیونی 1448 سایر شبکه‌های تلویزیونی نیز برنامه‌ای در راستای تحقق اهداف این طرح قرآنی خواهند داشت که برنامه شبکه یک سیما هر روز از ساعت 12 تا 12:30 با حضور کارشناسانی از جمله معتز آقایی و حجت‌الاسلام متوسل، برنامه شبکه دوم سیما هر روز از ساعت 12:40 تا 13:10 با کارشناسی مهدی عباسی، برنامه شبکه سوم سیما هر روز از ساعت 10 تا 10:30 با حضور کارشناسانی از جمله؛ مهدی بحرالعلوم و مسعود وکیل، و برنامه شبکه چهارم سیما هر روز از ساعت 11:30 تا 12 با حضور کارشناسانی از جمله؛ سیدمیعاد صالحی و حجت‌الاسلام مهدوی‌راد پخش می‌شود.

 

همچنین برنامه شبکه تهران نیز روزانه از ساعت 16 تا 17 با حضور کارشناسانی از جمله؛ حسین طرقی و محسن میرباقری، برنامه شبکه آموزش هر روز از ساعت 15 تا 15:30 با حضور میرموسایی و سرلک، کارشناسان برنامه و برنامه شبکه جام‌جم نیز هر روز از ساعت 18:30 به وقت محلی با حضور کارشناسانی از جمله امیر آقایی و حجت‌الاسلام والمسلمین رجالی‌تهرانی پخش می‌شود.

برنامه رادیو قرآن در طرح قرآنی 1448 نیز روزانه با حضور معتز آقایی و حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندی به عنوان کارشناسان حفظ و مفاهیم به روی آنتن این شبکه رادیویی می‌رود.