سی‌ و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از تاریخ ۵ اسفند‌ماه آغاز می‌شود
چهارشنبه 24 دی‌ماه سال 1393 , ساعت : 07:57 ق.ظ

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس سی‌وهفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم 5 اسفند‌ماه 1393 همزمان با میلاد حضرت زینب(س) با برگزاری آیین افتتاحیه در مرکز همایش‌های مصلای بزرگ امام‌خمینی(ره) شهر تبریز آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام «سید‌شهاب‌الدین حسینی» مدیر اوقاف و دبیر ستاد عالی مسابقات در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از برگزاری این دوره از روز 5 اسفند‌ماه خبر داد و گفت: مسابقات سراسری قرآن کریم 5 لغایت 13 اسفند‌ماه 1393 به میزبانی شهر تبریز برگزار می‌شود. این مسابقات همزمان با میلاد حضرت‌ زینب(س) آغاز و همزمان با آغاز ایام فاطمیه به پایان می‌رسد.

حسینی از راه‌اندازی سه ستاد برای برگزاری بهتر مسابقات خبر داد و گفت: برای هر‌چه بهتر برگزار شدن این رقابت‌ها ستاد‌ عالی با ریاست استاندار، اجرایی با ریاست اداره کل اوقاف و ستاد راهبردی با ریاست مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تشکیل شده و این ستاد‌ها کار خود را آغاز کرده‌اند.

وی از برگزاری برنامه‌های جانبی در کنار مسابقات خبر داد و گفت: در کنار برگزاری مسابقات 150 محفل قرآنی ویژه آقایان، برگزاری نمایشگاه قرآن کریم که اجرای بر عهده اداره‌کل ارشاد استان است، برگزاری دو همایش با عناوین استاد «شهریار و قرآن» و «علامه طباطبایی و قرآن» و برخی برنامه‌های دیگر که در آینده جزئیات اعلام خواهد شد در نظر گرفته شده است. البته محافلی هم برای خانم‌ها در نظر گرفته شده که جزئیات آن اعلام خواهد شد.

مدیر‌کل اوقاف استان آذربایجان شرقی در‌خصوص سالن برگزاری این مسابقات گفت: این دوره از مسابقات در سالن همایش‌های مصلای بزرگ امام‌خمینی(ره) تبریز برگزار می‌شود که با گنجایش بیش از هزار و 100 نفر بزرگترین سالن شهر تبریز است.


وی از اسکان متسابقان در دو هتل‌ چهار ستاره خبر داد و گفت: برای رفاه متسابقان دو هتل چهار ستاره درنظر گرفته شده که آقایان در هتل تبریز و خانم‌ها در هتل گسترش مستقر خواهند شد.
به گزارش فارس این رقابت‌ها سال گذشته به میزبانی شهر شیراز برگزار شد، همچنین تبریز در سال 1381 هم میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده داشت که مسئولان این شهر  امسال در تدارک برگزاری متفاوتی از نخبگان قرآنی کشور هستند.